RN73R2ATTD1001B25
Part No
RN73R2ATTD1001B25
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
1 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%