RN73H1ETTP4022F25
Part No
RN73H1ETTP4022F25
Description
RES 40.2K OHM 1% 1/16W 0402
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
40.2 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%