RN73R1JTTD4172F10
Part No
RN73R1JTTD4172F10
Description
RES 41.7K OHM 1% 1/10W 0603
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
41.7 kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%