CR0402-16W-754JT
Part No
CR0402-16W-754JT
Manufacturer
Venkel LTD
Description
RES 750K OHM 5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
750 kOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%