CR-05JL7---2R2
Part No
CR-05JL7---2R2
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 2.2 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
2.2 Ohms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%