RM04J5R6CT
Part No
RM04J5R6CT
Description
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
5.6 Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%