MFLA0805R1300FA
Part No
MFLA0805R1300FA
Description
CURRENT SENSE RES 1/4W .130 OHM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
130 mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%