FRC1210F2001TS
Part No
FRC1210F2001TS
Manufacturer
Fosan
Description
CHIP RESISTORS
Manufacturer :
Fosan
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
2 kOhms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%