MPMT10019001AT1
Part No
MPMT10019001AT1
Manufacturer
Vishay
Description
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Stock
150
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Voltage Divider
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
3
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k, 9k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±2ppm/°C
Supplier Device Package :
SOT-23
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%