EXB-A10P472J
Part No
EXB-A10P472J
Description
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 2512
Circuit Type :
Bussed
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
4.7k
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%