4609X-101-223LF
Part No
4609X-101-223LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 9SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
9
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
9-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
22k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
9-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%