CAY16-392J4LF
Part No
CAY16-392J4LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
3.9k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%