EXB-38V184JV
Part No
EXB-38V184JV
Description
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 1206
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
180k
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%