EXB-2HV392JV
Part No
EXB-2HV392JV
Manufacturer
Panasonic
Description
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1506
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
3.9k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
1506
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%