EXB-D10C101J
Part No
EXB-D10C101J
Manufacturer
Panasonic
Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1206
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
50mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%