4606X-101-392LF
Part No
4606X-101-392LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
6
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
6-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
3.9k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
6-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%