ORNTA5001AT1
Part No
ORNTA5001AT1
Manufacturer
Vishay
Description
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8SOIC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
5k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%