EXB-2HV824JV
Part No
EXB-2HV824JV
Description
RES ARRAY 8 RES 820K OHM 1506
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
820k
Supplier Device Package :
1506
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%