EXB-24V184JX
Part No
EXB-24V184JX
Manufacturer
Panasonic
Description
RES ARRAY 2 RES 180K OHM 0404
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0404 (1010 Metric), Convex
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
180k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
0404
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%