YC162-FR-07887RL
Part No
YC162-FR-07887RL
Manufacturer
YAGEO
Description
RES ARRAY 2 RES 887 OHM 0606
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0606, Convex
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
887
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%