AF164-FR-07383KL
Part No
AF164-FR-07383KL
Manufacturer
YAGEO
Description
RES ARRAY 4 RES 383K OHM 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
DDRAM, SDRAM
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
383k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%