4308R-102-500LF
Part No
4308R-102-500LF
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 4 RES 50 OHM 8SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
50
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%