4416P-1-100
Part No
4416P-1-100
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
160mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Supplier Device Package :
16-SOL
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1Ohm