4310M-102-250
Part No
4310M-102-250
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
RES ARRAY 5 RES 25 OHM 10SIP
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SIP
Power Per Element :
400mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
25
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Supplier Device Package :
10-SIP
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1Ohm