DFNA1002FT1
Part No
DFNA1002FT1
Manufacturer
Vishay
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8VDFN
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-VDFN Exposed Pad
Power Per Element :
50mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
±0.025%
Resistor-Ratio-Drift :
±3ppm/°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%