VSSR2401272JTF
Part No
VSSR2401272JTF
Manufacturer
Vishay
Description
RES ARRAY 23 RES 2.7K OHM 24SSOP
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
24
Number of Resistors :
23
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
2.7k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
24-SSOP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%