752081103GPTR13
Part No
752081103GPTR13
Manufacturer
CTS Corporation
Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SRT
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
7
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SRT
Power Per Element :
80mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%