AORN1003AT5
Part No
AORN1003AT5
Manufacturer
Vishay
Description
RES NETWORK 4 RES 100K OHM 8SOIC
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
100k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±5ppm/°C
Supplier Device Package :
8-SOIC
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%