CRB2A4E130JT
Part No
CRB2A4E130JT
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 0804
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0804, Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
13
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
0804
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%