MP930-12.0-1%
Part No
MP930-12.0-1%
Description
RES 12 OHM 1% 30W TO220
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Power (Watts) :
30W
Resistance :
12 Ohms
Supplier Device Package :
TO-220
Temperature Coefficient :
-20/ +80ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MP930-12.0-1%