MP9100-12.0-1%
Part No
MP9100-12.0-1%
Manufacturer
Caddock Electronics, Inc.
Description
RES 12 OHM 1% 100W TO247
Manufacturer :
Caddock Electronics, Inc.
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-247-2
Power (Watts) :
100W
Product Status :
Active
Resistance :
12 Ohms
Supplier Device Package :
TO-247
Temperature Coefficient :
-20/ +80ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MP9100-12.0-1%