SPP1UL1500JLF
Part No
SPP1UL1500JLF
Manufacturer
TT Electronics
Description
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Resistance :
150 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%