293-75K-RC
Part No
293-75K-RC
Description
RES 75K OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
383
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
75 kOhms
Tolerance :
±5%