293-56K-RC
Part No
293-56K-RC
Description
RES 56K OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
313
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
56 kOhms
Tolerance :
±5%