293-6.8M-RC
Part No
293-6.8M-RC
Description
RES 6.8M OHM 5% 1/2W AXIAL
Stock
280
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
6.8 MOhms
Tolerance :
±5%