CF1/4W20RJTB
Part No
CF1/4W20RJTB
Manufacturer
Lumimax Optoelectronics Technology
Description
Carbon film fixed resistor, 1/4W
Manufacturer :
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
20 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%