KHS17AJB-AX-10KAA
Part No
KHS17AJB-AX-10KAA
Manufacturer
Vitrohm
Description
FIBREGLASS CORE CERAMIC CASE 17W
Manufacturer :
Vitrohm
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
17W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±5%