TR10X1G00JNES
Part No
TR10X1G00JNES
Manufacturer
Vishay Techno
Description
1.0 GOHMS 5% 1.0W THROUGH HOLE R
Manufacturer :
Vishay Techno
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
1 GOhms
Supplier Device Package :
Radial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%