BRP4549S-240-C
Part No
BRP4549S-240-C
Manufacturer
Intervox
Description
BUZZER PIEZO 240V 43.5MM PNL MNT
Stock
160
Manufacturer :
Intervox
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
30mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
2.9kHz
Ingress Protection :
Input Type :
AC
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
90dB @ 240V, 30cm
Technology :
Piezo
Termination :
Screw Terminals
Voltage - Rated :
240 V
Voltage Range :
60 ~ 250V