RC1/4335MTD
Part No
RC1/4335MTD
Manufacturer
Kamaya
Description
RES 3.3M OHM 20% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Kamaya
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Composition
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
3.3 MOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±20%