AST0927MW-3.6Q
Part No
AST0927MW-3.6Q
Manufacturer
Mallory Sonalert Products
Description
BUZZER MAGNETIC 3.6V 9MM SMD
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
90mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
2.73kHz
Ingress Protection :
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Port Location :
Side
Product Status :
Active
Ratings :
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 3.6V, 10cm
Technology :
Magnetic
Termination :
Solder Pads
Voltage - Rated :
3.6 V
Voltage Range :
2 ~ 5V