HVLR2505F200KK9
Part No
HVLR2505F200KK9
Manufacturer
RESI
Description
200 KOHMS, 489V MAX, 1.2W, 1%, 1
Manufacturer :
RESI
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
1.2W
Product Status :
Active
Resistance :
200 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%