HVLR3908F10M0K9
Part No
HVLR3908F10M0K9
Manufacturer
RESI
Description
10 MOHMS, 5477V MAX, 3W, 1%, 100
Manufacturer :
RESI
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
3W
Product Status :
Active
Resistance :
10 MOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%