HR01101J
Part No
HR01101J
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
RES 100 OHM 5% 1/16W AXIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
100 Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%