LP35-S-AB-11-H30S-28/SI-SM12-T2
Part No
Description
ROTARY ENCODER ABSOLUTE 2048PPR
Output Type :
Binary (Absolute)
Pulses per Revolution :
2048
Voltage - Supply :
5V ~ 30V
Manufacturer related products
    CBL CIRC 7POS FEM TO WIRE 10.00'
    CBL CIRC 7POS FEM TO WIRE 30.0'
    CBL 10POS FMALE TO WIRE 50'
    CBL 10POS FMALE TO WIRE 10'
    CBL 7POS FMALE TO WIRE 20'