A31010SEHALT-10
Part No
A31010SEHALT-10
Manufacturer
Allegro MicroSystems
Description
LOW-POWER UNIDIRECTIONAL LINEAR
Manufacturer :
Allegro MicroSystems
Product Category :
Magnetic Sensors - Linear, Compass (ICs)
Axis :
Single
Bandwidth :
10kHz
Current - Output (Max) :
Current - Supply (Max) :
3.6mA
Features :
Sleep Mode
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
6-PowerWFDFN
Product Status :
Active
Resolution :
Sensing Range :
0mT ~ 25mT
Supplier Device Package :
6-MLP/DFN (2x3)
Technology :
Hall Effect
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.5V