MPS-064TSTP0
Part No
MPS-064TSTP0
Manufacturer
SICK
Description
SEN T-SLOT CYLINDER 64MM M8
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Actuator Material :
Frequency :
Must Operate :
Must Release :
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Type :
Analog
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Termination Style :
Cable with Connector
Type :
Switch
Voltage - Supply :
15V ~ 30V