MM08-60ANS-ZTK
Part No
MM08-60ANS-ZTK
Manufacturer
SICK
Description
NPN NO M8
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Actuator Material :
Magnet
Frequency :
1 kHz
Must Operate :
Must Release :
60.00mm
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C
Output Type :
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M8
Product Status :
Active
Termination Style :
Connector
Type :
Voltage - Supply :
10V ~ 30V