MT9P031D00STMC18BC1-200
Part No
MT9P031D00STMC18BC1-200
Manufacturer
onsemi
Description
SENSOR IMAGE CMOS
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Optical Sensors - Image Sensors, Camera
Active Pixel Array :
2592H x 1944V
Frames per Second :
53
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Package / Case :
48-LCC
Pixel Size :
2.2µm x 2.2µm
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
48-iLCC (10x10)
Type :
CMOS
Voltage - Supply :
1.7V ~ 3.1V