DLLR-L30D-E1BD-C-NAV8
Part No
DLLR-L30D-E1BD-C-NAV8
Manufacturer
Amphenol
Description
SENSOR PRESSURE 30" H2O
Stock
40
Manufacturer :
Amphenol
Product Category :
Pressure Sensors, Transducers
Accuracy :
±0.1%
Applications :
Features :
Temperature Compensated
Maximum Pressure :
3.63PSI (25kPa)
Operating Pressure :
±1.08PSI (±7.47kPa)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Output :
18b
Output Type :
I²C, SPI
Port Style :
Barbed
Pressure Type :
Differential
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-DIP
Termination Style :
PC Pin
Voltage - Supply :
1.68V ~ 3.6V